x-kom ago wygrywa w półfinale ESEA MDL Season 33.

Dziś o godzinie 18:00 mogliśmy oglądać półfinał 33 sezonu ESEA MDL. Polska drużyna, aby dostać się do półfinału musiała pokonać w ćwierćfinale Hellraisers. Wygrali z HellRaisers 2x 16:5. Przeciwnikiem Nordavind w ćwierćfinale było Szwedzkie GamerLegion, zawodnikom Europejskiej formacji udało się pokonać przeciwników wynikiem 2:1 w mapach.

Mecz rozpoczęliśmy na mapie Mirage, która została wybrana przez zawodników Nordavind. Ekipa z Polski rozpoczęła po stronie antyterrorystów. Przeciętna, jak nie słaba pierwsza połowa w wykonaniu Ago, wygrali zaledwie pięć rund. W drugiej połowie nie było lepiej, Ago wygrało siedem rund, co jest niewystarczającym wynikiem. Ostatecznie Nordavind prowadzi 1-0 w mapach.

Mirage, 16:12 dla Nordavind

Druga mapa w tym spotkaniu to wybór Ago i szansa na zremisowanie w mapach. Mapa Inferno to wybór Ago, rozpoczną po stronie terrorystów w pierwszej połowie. Wyśmienita, wzorowa pierwsza część spotkania dla Polskich zawodników. Do przerwy prowadzą 11:4. W drugiej połowie nie było gorzej, wygrali siedem rund dzięki temu wyrównują 1-1 w mapach.

Inferno, 16:11 dla x-kom Ago

Ostatnią a zarazem decydującą mapą jest Dust2. Ago w pierwszej połowie grało po stronie terrorystów. Zdobyli zaledwie sześć rund na piętnaście możliwych. Zmiana stron i oglądamy Nordavind po stronie atakującej. Wygrali tyle samo rund co x-kom Ago w pierwszej połowie spotkania, tyle samo również przegrali co oznacza dogrywkę na tej mapie. Wystarczyła tylko jedna dogrywka. Na szczęście to Ago wyszło szczęśliwe z serwera na trzeciej mapie.

Dust2, 19:16 dla x-kom Ago

x-kom Ago awansuje na ESEA Season 33 Global Challenge i powalczy o ESL PRO League. Oprócz Ago awansowało również Sprout w składzie z Dychą.