Wywiad z zawodnikiem dywizji Valorant TaxiTeam.

Wywiad z Dominkiem “smotti” Konieckim, zawodnikiem Valorant reprezentującym barwy Taxi Team.

TaxiTeam ostatnio w dobrej formie, wygrana w finale VProvide Gaming Cup przeciwko RedLions e-Sport, z tej okazji postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z jednym z najlepszych zawodników dywizji Valorant TaxiTeam – przed wami “smotti”.


Redaktor — Cześć smotti, niedawno trumfowaliście w drugiej edycji turnieju VProvide Gaming Cup, jak ocenisz turniej w waszym wykonaniu? Jakie jest nastawienie w drużynie po wygranej?
smotti Witaj, tak to prawda niedawno było zwycięstwo. Turniej uważam, że został profesjonalnie przygotowany. Jeśli chodzi o nastawienie w drużynie jest jeszcze lepsze niż było, każdy się stara każdego dnia trenujemy ciężko by być dobrą drużyną, sam też indywidualnie bardzo dużo przeznaczam czasu na treningi swoich umiejętności.

Redaktor — Na scenie podziemnej brakuje turniejów w Valorancie, czy w związku z tym, że tych turniejów nie ma za dużo planujecie brać udział w międzynarodowych turniejach np. Typu turnieje OPEN na battlefy, czy jednak wolicie przeznaczyć czas pomiędzy polskimi turniejami na treningi?
smotti — Aktualnie bardziej wolimy potrenować na turnieje jakieś, a na zagraniczne tak mocno się nie skupiamy chociaż może kiedyś spróbujemy.

Redaktor — Jakie macie plany na najbliższe trzy miesiące, może jakiś bootcamp?
smotti Szczerze sam nie wiem. Generalnie tak jak mówisz taki bootcamp fajnie nam by pomógł, a tym bardziej, że są wakacje i czasu jest więcej niż w ciągu roku szkolnego, na pewno nad tym pomyślimy.

Redaktor — Jak myślisz czy scena VALORANT’a jest na dobrej drodze, aby zagrozić w jakimś stopniu CS-owi?
smotti — Oczywiście, że tak, jest w stanie zagrozić tym bardziej, że RIOT Games mega propsuje u mnie i praktycznie co aktualizacje coś wprowadza więc śmiało mogę powiedzieć, że tak, dużo osób generalnie z csa przeszło właśnie na Valoranta.

Redaktor — Jaka jest twoja ulubiona postać, którą najczęściej grasz w Valorancie i dlaczego?
smotti
Moją ulubioną postacią jest Jett, uwielbiam tą postać jest taka jaka powinna być, lubię grać bardzo agresywnie, więc ta postać mi na to pozwala tym bardziej, że od bety już nią gram.

Redaktor — Czy masz jakiegoś idola, osobę popularną, która ci imponuje swoimi umiejętnościami w Valorant?
smotti — Raczej nie, staram się samemu coś robić różne zagrania sam trenować jakoś by być każdym dniem coraz lepszy.

Redaktor — Od 9 lipca reprezentujesz barwy TaxiTeam, a już udało wam się wygrać pierwszy turniej, jak ocenisz ten okres?
smotti — Fajne przeżycie, super turniej. Fajnie, że tak daleko zaszliśmy, gramy wiadomo krótki okres czasu ale już takie osiągniecie wiadomo nie ma co się na tym skupiać tylko grać, grać i jeszcze raz grać.

Redaktor — Jakie jest twoje hobby, czym się zajmujesz gdy komputer jest wyłączony?
smotti  Oh to ciężkię pytanie, poniewaz komputer to moje całe życie haha, nie no tak na poważnie to mega lubię spędzać czas na świeżym powietrzu np, grając w piłkę, spotykać się z znajomymi, ale teraz tego czasu jest bardzo mało.

Redaktor — Już w Sierpniu rozpocznie się drugi akt, jak myślisz czy ten okres będzie przełomowy dla sceny Valoranta?
smotti Oczywiście, że tak wchodzi nowa postać, nowe akty zobaczymy jak to będzie z rangami. Dlatego tak jak wspomniałem RIOT Games mega dobrze kupuje nas i im to wychodzi poprzez wydawanie różnych aktualizacji.

Redaktor — W jakie gry pogrywasz w wolnym czasie od Valoranta?
smotti Ahh no jest to CS, ale nie ma już tego co kiedyś, pogram chwilkę i tyle teraz bardziej w Valoranta tylko

Redaktor — Czy przed premierą wierzyłeś, że porzucisz cs’a, aby w pełni przejść na grę drużynową w Valorancie?
smotti Było mega ciężko pogodzić się z decyzją, miałem już odinstalować Valoranta by zapomnieć o nim, ale nie dało się. Była to moja decyzja wiedziałem, że CS to już dla mnie rozdział zamknięty to co osiągnąłem to osiągnąłem. 

Redaktor — Trudno było przejść z CS’a na Valoranta?
smotti Mega trudno nie umiałem tak o zapomnieć to co osiągnąłem ciężko było przestawić się z csa na Valoranta, inaczej się gra tutaj inaczej movement, aim ten sam ale jednak inaczej.

Redaktor — Kręcisz niesamowite statystyki w oficjalnych meczach, czy myślałeś kiedyś o tym, aby stworzyć międzynarodową drużynę na wyższym poziomie?
smotti Dziękuje za miły komentarz, staram się każdego dnia by wypadać w każdym meczu jak najlepiej. Generalnie nie zwracam uwagi tak bardzo na statystyki, dla mnie liczy się drużyna, komunikacja, a co do międzynarodowej organizacji to  może kiedyś, ale to daleka droga aktualnie nic nie planuje w tej kwestii.

Redaktor — Można powiedzieć, że Valorant jest dla tych, którym w cs’ie niezbyt szło, jak ty to postrzegasz i jak to wygląda w waszej drużynie?
smotti
Każdy z nas grał w cs’a długi okres czasu. Jeśli chodzi o ludzi np z CS’a, Overwatch’a, Call Of Duty itd. to będą mieli łatwiej niż ci którzy grają w LoL’a, WoW’a, Osu, gry RPG szczególnie. 

Redaktor — Dziękujemy za wywiad i poświęcenie czasu, może chcesz kogoś pozdrowić albo coś dodać od siebie?
smotti Chciałbym pozdrowić moją całą drużynę TaxiTeam i w sumie rodziców,  którzy wspierają mnie w tym wszystkim. Dziękuję za wywiad.

 

» fanpage Smottiego

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *