Wywiad z Mateuszem “SaguareS’em” Stachoniem!

 

Dzisiejszego dnia naszym gościem został Mateusz “SaguareS” Stachoń, czyli aktualny Manager do spraw marketingu w zespole Turbo Bears! Z góry dziękujemy Mateuszowi za znalezienie wolnej chwili, by odpowiedzieć na nasze pytania. Zapraszamy was bardzo serdecznie do zostawienia polubienia na fanpage’u Saguares’a!

 

Redaktor: Reprezentowałeś barwy Expel Gaming jako zawodnik przez długi okres, co było powodem Twojego odejścia na ławkę? 

SaguareS: Powodem mojego odejścia na ławkę była moja przeprowadzka do Krakowa i rozpoczęcie nauki na Krakowskiej Politechnice. Na początku dało się to jeszcze pogodzić, jednakże w późniejszym czasie czasu było coraz to mniej, dużo nauki, ogromny przeskok między technikum a studiami, gdzie musisz nadrobić w 2-3 tygodnie wiedzę z kilku przedmiotów jak chemia, biologia, fizyka, matematyka, których po prostu w technikum na informatyku nie masz, a osoby będące na biol-chemie czy mat-geo itp. Uczą się tego przez 3 lata. 

 

Redaktor: Wróćmy jeszcze raz do tematu Expel. 18 stycznia oznajmiłeś, że kończysz współpracę z ową drużyną. Co było powodem tej decyzji? Relacje z drugim CEO, zawodnikami? 

SaguareS: Jeśli chodzi o moje relacje z zawodnikami z ex-Expel, teraz reprezentantami Turbo Bears Academy to według mnie są one bardzo dobre, z Rafałem znam się chyba ponad 3 lata to samo z Filipem. Z Arturem coś około półtora roku, a z DarnoSem i dp troszkę krócej. Zawsze stanę w obronie chłopaków, gdyż wiem, że cały czas oddają swoje serce tej grze i zawsze jak ktoś ma problem to pomagamy sobie. Nawiązując do relacji z drugim CEO. Na początku stworzyliśmy super przyjaźń, jednakże w późniejszym czasie stawał się on coraz to bardziej arogancki w stosunku do chłopaków i wykonywanej roboty. Trochę cynizmu, arogancji i olbrzymiego ego no i *cyk* wszystko zniszczone. 

 

Redaktor: Chwilę po tej decyzji, Turbo Bears oznajmiło, że zostałeś nowym Managerem do spraw marketingu. Ta decyzja była zaplanowana wcześniej, czy propozycja wyszła dosyć spontanicznie?  

SaguareS: Jeśli chodzi o moje początki w Turbo Bears to, zaczęło się od sprzeczki z CEO Turbo Bears kiedy to po pierwszym etapie Project Focus odpadliśmy z podstawowym składem w półfinale eliminacji i nie chcieli wysłać nam swojego demka. Później przeprosiny, rozmowy i proszę bardzo. Jestem w najlepszym zarządzie w Podziemiu, z dwiema najlepszymi drużynami w podziemiu. Myślałem na początku, że za szybko w to idę, powinienem zrobić sobie przerwę po Expel ale jeśli bym tak postąpił byłby to dla mnie ogromny błąd. Turbo Bears to najlepsza organizacja na jaką mogłem trafić i cieszę się bardzo, że jestem tutaj i jest tu na pewno lepiej niż tam gdzie byłem wcześniej. 

 

Redaktor: Jak oceniasz swoją obecną pracę w Turbo Bears? 

SaguareS: Mija drugi miesiąc mojej pracy w Turbo Bears, jak siebie oceniam… Na pewno mógłbym zrobić o wiele więcej, nie jestem zadowolony ze swojej pracy. Cieszę się bardzo, że udało pozyskać się sponsora jakim jest Sochacki Design i Sochacki Esports. Jednakże ja prowadziłem tylko rozmowę z właścicielem a wszystko zaczął nasz wspaniały CEO ♥ 

 

Redaktor: Powiedz mi zatem, jak to się stało, że chłopacy z Expel przeszli do Turbo Bears, gdzie utworzyli akademię. 

SaguareS: Bardzo się cieszę, że chłopaki z Expel odważyli się przejść do Turbo Bears i zostali akademią. Sam Krzysiek KXN przyznał ostatnio rację, że podczas dwóch miesięcy w Turbo Bears zrobili oni większy postęp niż w ponad pół roku w Expel z czego bardzo się cieszę, gdyż wyniki są coraz to lepsze i widać, że idzie nam coraz to lepiej!

 

Redaktor: Organizowałeś razem z Expel lana w Rybniku, od kilku osób dało się słyszeć informację, że sprzęt, na którym grali zawodnicy nie był najlepszy, a same grupy miały zostać ustawione.  

SaguareS: Sprzęt na którym graliśmy jeśli chodzi o komputery to były dobre i śmiało uciągnęły by 144 herców, których brakło, niestety dostawca monitorów nie zdążył na czas by je dostarczyć do miejsca, gdzie turniej był organizowany. Jeśli chodzi o grupy na samym turnieju, było widać, że grupa A jest o wiele cięższa od grupy B, jeśli chodzi o ich ustawienie to i tak było pewne, że słaby wtedy skład TB nie ma szans w żadnej grupie, że rywalizują na o wiele mocniejsze od siebie drużyny na tym turnieju, co do ustawienia tych grup niestety nie mogę nic powiedzieć. 

 

Redaktor: Jak oceniasz aktualne rezultaty chłopaków z akademii? Czy uważasz, że Turbo Bears ma aktualnie dwa najsilniejsze składy w podziemiu? 

SaguareS: Aktualne wyniki są imponujące i odważę się to powiedzieć, akademia wygrywa z dużą ilością drużyn w podziemiu dostaje się do większości play-offów w turniejach. To samo można powiedzieć o składzie podstawowym, na który nie udało się ani razu wygrać jednakże nasze wspólne mecze są zawsze bardzo emocjonujące. 

 

Redaktor: Jeśli miałbyś do dyspozycji wszystkich zawodników z podziemia to jaki byłby Twój dreamteam 

SaguareS: Ja mam dwa dreamteamy w podziemiu i jest to główny skład Turbo Bears i Akademia 😉 

 

Redaktor: Aktualne TOP 5 podziemia według Ciebie to? 

SaguareS: Kolejność jest losowa: Turbo Bears, Turbo Bears Academy, KXN Academy, Juniorki.pro, Polarist Gaming.

 

Redaktor: Jak spędzasz swój czas podczas kwarantanny?  

SaguareS: Trochę ćwiczę, gram w gierki, oglądam seriale i filmy. Czekam na 4 sezon Domu z Papieru ♥ 

 

Redaktor: Co według Ciebie musiałoby się stać, by jakaś Polska drużyna weszła do TOP 30 HLTV? 

SaguareS: Jeszcze dwa miesiące i mamy drużynę w TOP 30 HLTV i będzie to illuminar w nowym składzie 😉 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *