Wywiad z kapitanem WonszeVegas.

WonszeVegas biorą udział w MarsoniX Cup, niestety swój pierwszy mecz przegrali. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wywiad z kapitanem WonszeVegas – Kamilem “Kamczanem” Czernieckim, który również w wolnej chwili komentuje spotkania Superion Gaming w 34 sezonie ESEA Open, można powiedzieć, że Kamil to człowiek orkiestra. 

 

Redaktor: Cześć Kamczan, w MarsoniX Cup trafiliście trudną grupę, jak oceniasz wasze szanse na awansowanie do fazy pucharowej, wiadomo, że nie będzie łatwych meczy, ale który będzie twoim zdaniem najtrudniejszy?

Kamczan: Siemanko, witam wszystkich, tak jak wyżej wspomniałeś nasza grupa jest trudna a nawet bym się pokusił o stwierdzenie. że najbardziej wyrównana, dlatego na moje każdy ma takie same szanse na wyjście z niej co do najtrudniejszego meczu trudno mi określić, ale na pewno z 73VEN Esports bedzie ciekawy gdyż będziemy mieli szanse na rewanż za porażkę 0-2 w kwalifikacjach do ALP.

Redaktor: Kto twoim zdaniem jest faworytem tego turnieju, być może ktoś z waszej grupy?

Kamczan: Turnieje na podziemiu rządzą się swoimi prawami i często w grupach dochodzi do wielu zaskoczeń według mnie Superion oraz Kampp Gaming do wygranej jednak trzeba uważać na mixy, które zawsze dobrze radzą sobie w tym kompetycjach jak Prime4Team i WELOVEKIMA.

Redaktor: Jakbyś miał wytypować po dwie drużyny z każdej grupy, które awansują do fazy pucharowej MarsoniX Cup jakie drużyny by to były?

Kamczan:
Grupa A – Superion i Gorale
Grupa C – WELoveKima, WonszeVegas
Grupa B – OX1 E-sport i Prime4team
Grupa D – Kammp Gaming, ex-TurboBears

Redaktor: Czy w najbliższym czasie macie w planach udział w kolejnych podziemnych turniejach, a może start w kolejnym sezonie ESEA Open?

Kamczan: Teraz skupiamy się na Marsonix oraz Newgaming Cup, aktualnie nie planujemy brania udziału w innych kompetycjach, 35 sezon ESEA Open zaczyna się dopiero w okolicach września, ale na pewno WonszeVegas będzie brało w nim udział.

Redaktor: Który turniej wspominasz najmilej i dlaczego?

Kamczan: Chyba Kwalifikacje do Marsonix, gdzie wygrywaliśmy z zespołami lub zawodnikami którzy wcześniej nas miażdżyli, a podczas tych kwalifikacji gierka nam siedziała i ograliśmy ludzi mocniejszych na “papierze”.

Redaktor: Jak myślisz, jaki jest problem Polskiej sceny CS:GO, dlaczego nasza rodzima scena stoi w miejscu, kiedy inne się stale rozwijają?

Kamczan: Już wspominałem o tym w jednym wywiadzie, ale według mnie brakuje ciągłej pracy i przykładanie się do tych mikroelementów dzięki którym wygrywa się rundy a co za tym idzie mecze.

Redaktor: Komentujesz również mecze Superion Gaming w ESEA Open, dlaczego to właśnie Superion Gaming, na twoim kanale twitch rzadko co oglądamy komentarz z innych meczów niż z udziałem Superion?

Kamczan: Z niektórymi chłopakami z Superionu znam się już około 1.5 roku pewnego razu gdy chłopaki grali jakieś kwalifikacje postanowiłem że spróbuje i według nich wyszło całkiem spoko, więc jakoś zacząłem odpalać z kolejnych kwalifikacji, a nawet pisałem do organizatorów turnieju czy mogę skomentować mecz “Duchów” na co często dostawałem zgodę. Następnie napisał do mnie Leszek (CEO Superion Gaming) czy nie chce komentować meczy jego podopiecznych na co się zgodziłem, a brak innych drużyn na moim kanale twitch jest podyktowany brakiem czasu ponieważ czasem trudno połączyć naukę, trening z drużyną oraz komentowanie.

Redaktor: Po zakończeniu kariery gracza zajmiesz się komentowaniem, a może trenowaniem czy raczej jest to daleka przyszłość i nie wiesz co będziesz robił za kilka lat?

Kamczan: Haha, aktualnie chciałbym jeszcze pograć i doszkolić się jeszcze bardziej ale od mojej “kariery w e-sporcie” dużo będzie zależało od nauki na której się skupiam najwięcej. Nie wykluczone, że przy jakiejś przerwie od grania drużynowego przerzucę się na trenerkę oraz będę komentował turnieje z podziemia.

Redaktor: Dziękujemy za wywiad, życzymy powodzenia w najbliższych meczach. Chcesz może kogoś pozdrowić?

Kamczan: Dzięki za miło spędzony czas. Chciałbym pozdrowić Sylwka, Adama z Brodą oraz potężnego Damiana.

 

» Fanpage WonszeVegas

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *