Dziś publikujemy dla was wywiad z kapitanem dywizji CS:GO soCLOSE – Michał “MICHU” Przybylski, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. W dzisiejszym wywiadzie porozmawialiśmy m.in o triumfie w UEC #2 oraz planach na przyszłość.

Redaktor: Cześć “MICHU”, jak oceniasz 2 sezon UEC-a w waszym wykonaniu?

Witam, zaczynając od fazy grupowej sądze, że nie poszła nam aż tak łatwo jak się spodziewaliśmy. Trudno zdobyta wygrana na WOLFS ESPORT, później ostatni mecz w grupie wygrany 16:10 na Zakład Karny spowodowały u mnie chwilową niepewność jeśli chodzi o wynik, którego się spodziewałem na koniec tych rozgrywek. Z drugiej strony były to nasze pierwsze mecze oficjalne na Polaków, a wiadomo “na Polaków gra się inaczej” więc po fazie grupowej trochę zmieniliśmy swój styl gry, naprawiliśmy błędy i w playoffach gładko przejechaliśmy się po przeciwnikach. Problemy sprawiła nam jedynie mapa Mirage w finale przeciwko Exiled Bears, ale sądzę, że to my przegraliśmy tę mapę, a nie przeciwnik ją wygrał.

Redaktor: Jakie są wasze plany na najbliższe trzy miesiące?

Aktualnie przez koronawirusa nasze plany układamy spontanicznie. W najbliższym czasie chcemy dokończyć playoffy ESEA, playoffy KXN Cupa i zagrać kwalifikacje do Dreamkhacka.

Redaktor: Jak oceniasz wasze przygotowanie do play-offów ESEA Open #35, czy twoim zdaniem jest szansa na awans do ESEA Main?

Przygotowaliśmy się najlepiej jak mogliśmy, nasza aktualna piątka gra ze sobą od połowy września i bardzo szybko progresujemy, dodatkowo dwa tygodnie temu dołączył do nas coach więc nasz progres odżył. Myślę, że mamy spore szanse na awans, potrzebny jest nam do tego jeden wygrany mecz, a przeciwnik nie wydaje się jakiś mocny.

Redaktor: Zajmujecie 21. miejsce w rankingu CYBERSPORT.pl, w które miejsce celujecie i czy ten ranking ma dla was jakieś znaczenie?

Wiadomo, fajnie jest mieć odnotowane swoje wyniki w jakichś statystykach bo to zawsze cieszy. Sporo osób sceptycznie podchodzi do tego rankingu, ale oczywiście chcemy skończyć rok na jak najwyższej pozycji.

Redaktor: Planowaliście wyjazd na turniej offline bądź bootcampa po pandemii?

Oczywiście, że tak, fajnie zbierać doświadczenie LANowe, doświadczenie grania pod większą presją więc chcemy się na jakiegoś wybrać jak najszybciej, o bootcampie myślimy tak na prawdę od początku więc jeżeli będzie taka możliwość to chętnie z niej skorzystamy.

Redaktor: W jakich nadchodzących turniejach będziemy mogli was oglądać?

KXN Cup, playoffy ESEA i kwalifikacje do Dreamhacka.

Redaktor: Który okres w swojej dotychczasowe karierze wspominasz najmilej i dlaczego?

Póki co najmilej wspominam okres gry z besburgerem i PALACZEM w teamie (marzec 2019 – kwiecień 2020) oraz grę w Czaszce Konflikt (czerwiec 2019 – kwiecień 2020), graliśmy w ESEA Main, byliśmy na kilku LANach, nie osiągnęliśmy może niczego “większego”, ale do końca panowała u nas dobra atmosfera.

Redaktor: Ile godzin tygodniowo przeznaczaliście na treningi przed startem UEC S2?

Graliśmy tak jak zawsze, poświęcaliśmy ok. 25h tygodniowo na samą grę teamową. Nie jest to jakaś duża liczba, ale póki co nam wystarcza.

Redaktor: Jak myślisz na czym polega problem Polskiej sceny? Dlaczego od tak długiego czasu nie możemy oglądać Polskiej drużyny w topowym turnieju?

Wydaje mi się, że klątwa Mercedesa TaZa nie jest mitem i dopóki go nie sprzeda i nie podzieli kasy równo na 6 osób to Polska przez długi czas nie zagra na topowym turnieju. A będąc zupełnie szczerym to sądzę, że nie ma aktualnie żadnej dobrej mieszanki charakteru i doświadczenia na polskiej scenie, która mogłaby powalczyć z najlepszymi drużynami.

Redaktor: Jak oceniasz dotychczasową współpracę z soCLOSE?

Myślę, że razem z chłopakami jesteśmy zadowoleni z tego jak to wygląda i mamy nadzieję na jak najszybszy rozwój organizacji.

Redaktor: Jakbyś mógł cofnąć jeden mecz i rozegrać go ponownie jaki by to był?

Cofnąłbym dwa mecze na FACEIT, które zagrałem z sound exploitem przez co mam teraz bana do kwietnia.

Redaktor: Jakie masz rady dla początkujących IGLI?

Przede wszystkim żeby pamiętali o tym jaki ciężar psychiczny towarzyszy IGLowaniu i że ta rola wymaga odpowiednich cech charakteru aby IGL zawsze zachowywał trzeźwość umysłu nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Oczywiście im IGL bardziej zagłębi się w schematy CSa i ludzkiego umysłu tym wydajniejszy będzie, trzeba przy tym pamiętać o doświadczeniu.

Redaktor: Dziękujemy za poświęcony czas, chciałbyś może na koniec kogoś pozdrowić?

Również dziękuję za wywiad, chciałbym pozdrowić wszystkich znajomych ze sceny, teammateów, CEO organizacji oraz wszystkie osoby czytające ten wywiad.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *