Bartek “lolek” Liber – kapitan dywizji CS:GO EPLS Esports, barwy tej organizacji reprezentuje od Grudnia poprzedniego roku. Ostatnio zmiany w EPLS Esports, jednak nie z tego powodu postanowiliśmy przeprowadzić z nim wywiad, a dlatego żeby zobaczyć jak trzyma się EPLS Esports po InPersev Tournaments i po tym jak Fildu dołączył do drużyny.

[ R ] Cześć LOLEK. Na początek może przedstaw się nam: Ile masz lat, jaką role pełnisz w EPLS Esports, masz może jakieś hobby?

[ LOLEK ] Mam na imię Bartek, mam 14 lat. W drużynie pełnie rolę Snajpera. Moje hobby to granie w gry i Piłkę Nożną.

[ R ] Jesteś kapitanem dywizji CS:GO w EPLS Esports, a masz zaledwie 14 lat. Jak oceniasz okres w EPLS Esports jako kapitan zespołu?

[ LOLEK ] Z drużyną gra mi się dobrze, czuje że możemy coś razem osiągnąć.

[ R ] W związku z tym, że nie jesteś pełnoletni, a w niektórych turniejach jest wymagana zgoda gracza/rodzica, aby uczestniczyć w turnieju, jak to jest w waszym przypadku: gdy jest wymagana taka zgoda to po prostu twoi rodzice piszą taką zgodę czy po prostu odpuszczacie udział w takim turnieju?

[ LOLEK ] Moi rodzice zawsze mnie wspierali w tym co robię i jakby nie ich wsparcie to pewnie teraz by mnie tu nie było, wracając do pytania to tak, jak jest turniej w którym trzeba mieć np. ukończone 16 lat to moi rodzice podpisują mi zgodę na udział w turnieju.

[ R ] Jak wygląda wasz normalny tydzień, ile godzin dziennie trenujecie, ile macie wolnych dni w tygodniu?

[ LOLEK ] Trenujemy codziennie przez 4/5h wolnych dni mamy dwa (środa i niedziela) w inne dni gramy cały czas.

[ R ] Jak myślisz na czym polega problem Polskiej sceny? Dlaczego Polska scena jest w dołku?

[ LOLEK ] Moim zdaniem większość graczy ma ego wywalone w kosmos oraz młodzi gracze nie potrafią uczyć się na błędach i po przegranym meczu opuszczają drużynę .

[ R ] 21 stycznia graliście przeciwko W11 Wydział Śledczy w ramach finału Charity Cup, wtedy niestety przegraliście 2:0, można nawet powiedzieć, że przeciwnicy was zdominowali. Czy jakby ten mecz zostałby rozegrany np. Jutro czy wynik w mapach byłby inny, a może nie dalibyście się zdominować?

[ LOLEK ] Nie miało by to znaczenia W11 Wydział Śledczy okazało się po prostu lepsze i wygrali z nami 2:0. Na dodatek był to turniej w którym graliśmy swoje pierwsze mecz praktycznie bez przygotowania. Na ten moment jakbyśmy zagrali na wyżej podaną drużynę, mecz powinien być wyrównany (mam taką nadzieję przynajmniej).

[ R ] 10 lutego na fanpage’u EPLS Esports mogliśmy przeczytać, że skład opuszcza Piotr “NNNNNNNNNNNX” Pawłowski, a w jego miejsce dołącza Filip “Fildu” Durka. Trochę czasu od ogłoszenia zmiany już minęło, gra wam się lepiej z Fildem, czy odczuwasz, że z Piotrem wyglądało to lepiej?

[ LOLEK ] Na początku jak przeczytaliśmy wiadomość od Piotra to nie wiedzieliśmy co się dzieje. Dopiero potem Piotr napisał że musi opuścić zespół z powodu spraw prywatnych. Nie chcieliśmy wyrzucać Piotra bo bardzo dobrze nam się z nim grało dlatego stwierdziliśmy, że porozmawiamy z nim o przejściu na ławkę rezerwowych.

Po chwili dowiedzieliśmy się od kolegi z drużyny, że wyżej wymieniony gracz Fildu jest free agentem, od razu napisaliśmy do niego i zaczęliśmy grać, z fildem dogadaliśmy się praktycznie od razu, brakowało nam też IGL-a a Fildu właśnie pełnił tą rolę. Po tygodniu grania przyjęliśmy go do drużyny i od razu zaczęliśmy przygotowania do turniejów.

Na ten czas z Filipem gra się nam bardzo dobrze.

 

[ R ] Który okres w twojej dotychczasowej karierze był najlepszy, a może ten rozdział dopiero się tworzy?

[ LOLEK ] Mój najlepszy okres był wtedy kiedy grałem w Turbo Bears w Akademii, wygraliśmy razem dużo turniejów, po czym musiałem odejść z drużyny z powodu spraw prywatnych. Po jednym miesiącu nie grania stwierdziłem, że najwyższy czas wrócić do gry. Miałem przed sobą bardzo dużo rekrutacji, wybrałem Bravage E-Sports. Z chłopakami grałem około cztery miesiące, po czym zmieniliśmy nazwę drużyny na Aristoon E-Sports. 

W Aristoon grałem trzy miesiące po czym cały skład się rozpadł. Po tygodniu szukania drużyny dołączyłem do EPLS E-Sports graliśmy ze sobą dwa/trzy tygodnie po czym rozpadł się skład po tygodniu szukania zawodników powstał o to ten skład w którym teraz gramy.

[ R ] Jak oceniasz organizację, którą reprezentujecie?

[ LOLEK ] Kontakt z CEO jest bardzo szybki, organizacja dużo oferuje, grafiki są dostarczane do +/- jednej godziny, w organizacji czujemy się bardzo dobrze, no i co top 20 cybersport do końca roku mam nadzieję że wbijemy.

[ R ] Planujecie wziąć udział w 37. Sezonie ESEA Open czy odpuszczacie rozgrywki międzynarodowe?

[ LOLEK ] Tak, planujemy wziąć udział w ESEA Open 37, przygotujemy się do ESEA jak najlepiej i pokażemy to na serwerze.

[ R ] Dziękuję za znalezienie czasu, powodzenia w nadchodzących meczach. Chcesz może kogoś pozdrowić bądź dodać coś od siebie?

[ LOLEK ] Dzięki za przeprowadzenie wywiadu.

Pozdrawiam całą ekipę EPLS E-Sports oraz osoby najbliższe które mnie wspierają w tym co robię.

Poszukujemy partnerów.
Prowadzisz drużynę/turniej i szukasz partnera medialnego? Dobrze trafiłeś!
Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *