Amatorskie Wywiady – Jest to projekt stworzony przez KeNyDi z pomocą Esportowego Podziemia. Ideom powstania tego przedsięwzięcia jest pokazanie, że esport na naszym podwórku zaczyna się już od szczebla amatorskiego. Chcemy ukazać również, iż istnieją kompetentne osoby, którym zależy na rozwoju tej sceny oraz posiadają wizje swoich organizacji czy też karier. Naszym celem jest, aby jak najwięcej osób utożsamiało się z naszym podziemiem i czuło, że może liczyć na pomoc w rozrastaniu się, bo jakby nie patrzeć wszyscy razem tworzy tą społeczność.

KeNyDi — założyciel projektu “Amatorskie Wywiady”

KeNyDi — założyciel projektu “Amatorskie Wywiady”

Dziękujemy za możliwość opublikowania wywiadu. Pytania oraz odpowiedzi nie zostały edytowane. Taką wersję jaką dostaliśmy od założyciela projektu taką wam publikujemy!

KeNyDi przeprowadził wywiad z CEO organizacji Mecha Phoenixes — Zgryzuald. W wywiadzie można poczytać o mentalności na amatorskiej scenie, wynikach esportowych Mecha Phoenixes, mediach społecznościowych. Nie zabraknie również pytań dotyczących koncepcji organizacji.

KeNyDi: No to zacznijmy od formalności. Przedstaw się, kim jesteś, czym się zajmujesz oraz jaką rolę pełnisz w Mecha Phoenixes?

Zgryzuald: Mam na imię Jakub, częściej widać mnie jako Zgryzuald, zajmuje się głównie zleceniami typu writer. Interesuje się esportem w każdej formie, czasami zdarzy mi się streamować. W drużynie robię za menedżera między innymi: ogarniam social media, z których nie jestem zadowolony jak je prowadzę, ustalam harmonogram dla trenera i zawodników, w skrócie zażądam tym wszystkim oraz pilnuje tego.

KeNyDi: Domyślam, że jesteś z tą organizacją od samego początku. Jak to wszystko się u Ciebie zaczęło z esportem?

Zgryzuald: To jest dosyć ciekawe, ponieważ z esportem się zaznajomiłem w Starcraft 2, gdzie sam grałem przez dosyć długi czas jako semi-pro gracz. Jak skończyłem z SC2 to kolega zaproponował mi sklejenie piątki i pogrania jakieś turnieje w lola. Po dwóch miesiącach nie wypaliło, ale to nie dawało mi spokoju. Stwierdziłem, że poczytam sobie jak to powinno wyglądać, no i po około 3 miesiącach w końcu zaplanowałem powstanie Mecha Phoenixes mniej więcej bo przychodziłem do tego z dosłownie 0 doświadczeniem i z każdym tygodniem posiadam go coraz więcej.

KeNyDi: Ooo, a posiadasz jakieś sukcesy w Starcraft 2?

Zgryzuald: Niewielkie, najczęściej to było top 16-4, na lanach niestety szło mi trochę gorzej i często się kończyło, że odpadałem prawie na początku.

KeNyDi: A czy możemy się spodziewać innych formacji/dywizji w waszej organizacji? W ramach przypomnienia: obecnie pod waszymi skrzydłami znajduje się jednie dywizja League of Legends

Zgryzuald: Na razie najprawdopodobniej nie, ponieważ chcę “mierzyć siły na zamiary” najpierw jedno rozwinąć i zdobyć jeszcze doświadczenia to na pewno.
Był już pomysł zrobienia akademii lecz pomysł trochę spełzł na niczym gdyż za małe zainteresowanie było. Również był plan spróbowania stworzenia dywizji w innej produkcji Riotu czyli Valorant. Ale tylko na pomyśle zaprzestałem gdyż znów przychodzi tu doświadczenie zbyt małe oraz mała znajomość gruntu sceny Valoranta.

KeNyDi: Wracając już do twojej organizacji. Dlaczego akurat “Mechaniczne feniksy? Wiąże się za tym jakaś dłuższa historia?

Zgryzuald: Za tym nie stoi jakaś majestatyczna historia, a dokładniej znów jest powrót do SC2 bo głównie grałem zergiem i nie nawiedziłem taktyki u prostota na mass feniksy właśnie.
Jednego wieczoru mówię, że w końcu muszę pomyśleć nad nazwą, wstępnie były różne pomysł typu “krasnoludy z stali” ale skończyło się na Phoenix Hunters co się okazało, że jest takie coś już w WOT więc zostało to zmienione na Mecha Phoenixes, co za niedługi czas będzie już nie aktualne gdyż szykuje się lekki rebrand.

KeNyDi: Osobiście jestem fanem symboliki Feniksa, także podoba mi się wasz brand. Wcześniej napisałeś, że zajmujesz się w sumie kilkoma rzeczami. Stąd moje pytanie. Ile osób zarządza organizacją?

Zgryzuald: Można powiedzieć, że dwie osoby zarządzają, czyli ja oraz trener. Planujemy powiększyć ekipę właśnie na początku stycznia o osobę odpowiedzialną za social media.

KeNyDi: Słyszałem różne opinie na temat mediów społecznościowych w naszym podziemiu. Według Ciebie prowadzenie social mediów jest istotną sprawą?

Zgryzuald: Dla mnie social media, są tak jakby wizytówką dla osoby/organizacji/marki co jest dosyć istotną rzeczą. Właśnie ta “wizytówka” pozwala zdobyć często dodatkowe doświadczenie czy nawet dosyć cenne znajomości. Dla organizacji/marki jest to idealne miejsce do rozgłosu i budowania wartości marketingowej.Więc social media w obecnych czasach są dla mnie bardzo ważne gdyż pozwalają na poznawanie różnych osobowości i nie tylko.

KeNyDi: W jakiej lidze wam się dotychczas najlepiej grało, a w której osiągnęliście najlepszy wynik?

Zgryzuald: W jakiej lidze najlepiej nam się grało, moim zdaniem lepsze to pytanie do zawodników. Ale wydaje mi się, że w Ferrus ponieważ był najwyższy poziom z tych wszystkich co graliśmy nie licząc problemów z jednym zawodnikiem od nas w tamtym okresie. Najlepszy wynik to w Taver of Esport Sezon 2 miejsce drugie gdzie przegraliśmy tylko 3 trzy mapy na cały sezon, co każde spotkanie było bo3/bo5 łącznie 25 map wygranych i 3 przegrane

KeNyDi: Faktycznie, bardzo ładny performance zrobiliście i gratuluje zajęcia tak wysokiej lokaty. Napisałeś, że mieliście problem z jednym zawodnikiem. Czy był to problem z jego mentalnością?

Zgryzuald: Były to problemy prywatne przez co nie mógł brać udziału i szukaliśmy na szybko kogoś w zamian.

KeNyDi: Wrócę jeszcze do mojego poprzedniego pytania. Co sądzicie o mentalności i podejściu do gry zawodników ze sceny amatorskiej? Dał Ci się już ktoś we znaki?

Zgryzuald: Spotkałem się z różną mentalnością zawodników. Podczas “tryoutów”, które były fatalnie przeprowadzone z mojej winy na początku to mogę wyróżnić parę typów:

1. Ego w kosmos – przychodzi jako pewniak nic dobrego nie pokazuje w trakcie gier, podczas rozmowy zwraca się bez szacunku i mówi tak jakby mu się należało od zawsze miejsce w drużynie.

2. Opanowane z motywacją – osoby, które nie przychodzą tylko po to by być w drużynie, a chcą się rozwijać oraz pomagać w rozwoju całej reszcie, skłonny do przemyśleń.

3. Wywalone na wszystko ale to i to musi być – osoby, które nic nie obchodzi oraz nie mają chęci ale żądają swoich wygórowanych warunków np. jedna osoba podczas rozmowy powiedział, że bez 7K PLN na miesiąc nie dołączy.

KeNyDi: Według Ciebie istnieje jakaś metoda, aby to zwalczyć? Ewentualnie czy ty posiadasz jakiś sposób, aby poprawiać mentalność u swoich zawodników?

Zgryzuald: Według mnie jedyną opcją jest im wytłumaczenie realiów poprzez porządną rozmowę. Podczas rozmowy dowiadujemy się cokolwiek jak myśli druga osoba, dopiero możemy dobierać “elementy” by wszyscy między sobą współgrają i się rozwijali bez jakiś większych problemów.

KeNyDi: Wiemy, że obecnie macie przerwę aż do stycznia, możemy spodziewać się czegoś nowego?

Zgryzuald: W styczniu będzie można się spodziewać lekkiego rebrandingu, oraz zmienia szaty graficznej. Planuje również znaleźć osobę odpowiednią do social media. Zmiany w składzie również się pojawią.

KeNyDi: Dobrze, to było ostatnie pytanie tego wywiadu. Dziękuje Ci za tę rozmowę i życzę powodzenia w dalszej działalności! Możesz teraz napisać jakieś słowa końcowe dla czytelników.

Zgryzuald: Dziękuje za zaproszenie, i miłego dnia czytelnikom.

Po tym wywiadzie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, iż nawet na najniższym szczeblu istnieją osoby, którym zależy, aby cały czas iść do przodu. Osobiście kibicuje organizacji Mecha Phoenixes oraz nie mogę się doczekać ich najbliższych zmian.

Media społecznościowe

Poszukujemy partnerów.
Prowadzisz drużynę/turniej i szukasz partnera medialnego? Dobrze trafiłeś!
Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *