IEM Katowice 2020: Tyloo, NIP, Virtus.pro odpadają z turnieju

IEM Katowice 2020 trwa w najlepsze, Na'Vi zagra jutro w meczu o awans do fazy pucharowej.

Możemy się tylko cieszyć, że można oglądać taki turniej z najlepszymi drużynami świata w Katowicach. Natus Vincere które wczoraj przegrało na fnatic dziś podejmowało Ninjas In Pyjamas. Na pierwszej mapie padł jednostronny wynik na korzyść zawodników Na’Vi. Była to mapa wybrana przez Szwedów, a Na’Vi już do przerwy prowadziło wynikiem 13:2. Szwedzi w drugiej połowie zdobyli zaledwie jedną rundę i takim sposobem Natus Vincere szybko wysunęło się na prowadzenie 1-0 w mapach. Kolejna mapa to wybór zawodników Na’Vi – Train. Zawodnicy Rosyjskiej organizacji rozpoczną po stronie terrorystów. Dobra strona atakująca w ich wykonaniu i mamy prowadzenie Na’Vi wynikiem 9:6 do przerwy. W drugiej połowie wygrali siedem rund oddając przy tym cztery i ostatecznie to oni zagrają w meczu o awans do fazy pucharowej na Vitality/FaZe.

Natus Vincere 2:0 Ninjas In Pyjamas
Mirage 16:3 (pick NIP)
Train 16:10 (pick Na’Vi)

[sc name="reklama1"]

Kolejny mecz o wszystko dla dwóch ekip to mecz Virtus.pro vs. MAD Lions. Mecz był bardziej wyrównany niż ten z udziałem Na’Vi. Pierwsza mapa to Overpass. MAD Lions prowadzi do przerwy wynikiem 10:5. Virtus.pro w drugiej połowie się obudziło, ale to nie wystarczyło aby wygrać tą mapę gdyż MAD Lions wygrało zaledwie jedną rundą przewagi.

Overpass – 16:14 dla MAD Lions

Kolejna mapa w tym pojedynku to mapa wybrana przez zawodników Virtus.pro, mapa Vertigo. VP rozpocznie po stronie broniącej. Do przerwy prowadzą wynikiem 8:7. W drugiej połowie nie pozwolili wygrać ani jednej rundy zawodnikom drużyny przeciwnej i mamy 1-1 w mapach.

Vertigo – 16:7 dla Virtus.pro

Ostatnią i decydującą mapą byłą mapa popularna na tym turnieju czyli Dust2. Do przerwy VP prowadzi 10:5, warto dodać, że grali po stronie terrorystów. Teraz MAD Lions będzie grało po stronie atakującej. Zawodnicy MAD Lions pozwolili jedynie na trzy rundy zawodnikom drużyny przeciwnej. Dobry comeback i MAD Lions gra dalej, a Virtus.pro żegna się z turniejem.

Dust2 – 16:13 dla MAD Lions

MAD Lions zmierzy się w kolejnym meczu z przegranym meczu Evil Geniuses vs. Liquid

[sc name="reklama"]

TYLOO czyli niewątpliwy faworyt do odpadnięcia z turnieju mierzył się w drugim meczu na tym turnieju z 100Thieves. Walkę rozpoczęliśmy na mapie Inferno. Co ciekawe TYLOO rozpoczęli jako terroryści i udało im się wygrać pierwszą połowę wynikiem 8:7. Liczy się cały mecz, całe dwie połówki, a nie jedna, 100Thieves dało wygrać TYLOO zaledwie jedną rundę w drugiej części spotkania.

Inferno – 16:9 dla 100Thieves

Poprzednia mapa była wybrana przez zawodników TYLOO, a więc 100Thieves nie dość, że ma komfort psychiczny to jeszcze mają szansę wygrać to spotkanie. Vertigo bo tutaj odbędzie się akcja. Do przerwy 100Thieves prowadzi 10:5, zmiana stron i będziemy mogli oglądać ich po stronie broniącej. TYLOO w drugiej połowie zdobyło zaledwie pięć rund. Takim sposobem odpadają z turnieju.

Vertigo – 16:10 dla 100Thieves

100Thieves w następnym meczu zmierzy się z przegranym meczu G2 vs. Mousesports.