IEM Katowice 2020: G2 zwycięża z Mousesports.

Mousesports po trzymapowym pojedynku ulega G2 w ramach półfinału górnej drabinki grupy B.

Nie oszukujmy się, mousesports od samego początku było faworytem tego meczu. Ostatnio prezentowali dobrą formę, zwycięska passa 5 wygranych meczy została zakończona przez G2. A wszystko zaczęło się od Dust’a 2. Mapa ta została wybrana przez zawodników G2. Do przerwy widniał wynik 12:3 dla ekipy z Francji. Wynik jednostronny i dający nadzieję dla wszystkich kibiców G2. Druga połowa nie była tak kolorowa gdyż drużyna reprezentująca barwy G2 wygrała zaledwie jedną rundę i mousesports prowadzi 1-0 w mapach po comeback’u z wyniku 12:3. Mousesports ostatnio słynie z powrotów właśnie na tej mapie.

Dust2, 16:13 dla Mousesports

Kolejna mapa to wybór Mousesports i szansa na 2-0 w mapach i awans do finału górnej drabinki. G2 rozpocznie po stronie antyterrorystów w pierwszej połowie. Do przerwy widnieje wynik 10:5 dla G2. Zmiana stron i będziemy mogli oglądać defensywę Mousesports. Niestety, ale tej defensywy jakby nie było, myszy wygrały zaledwie jedną rundę i mamy wyrównanie 1-1 w mapach.

Inferno, 16:6 dla G2

Kolejna i decydująca mapa to Nuke. G2 rozpocznie po stronie terrorystów. Wyśmienita sytuacja dla G2, prowadzą 9:6 do przerwy na mapie nuke. Mają dużą przewagę psychiczną jak i punktową, patrząc na to jaką mapą jest nuke. Mousesports w drugiej połowie się nie obudziło i wygrali zaledwie jedną rundę. G2 zagra z Liquid lub Evil Geniuses.

Nuke, 16:7 dla G2

Mousesports zagra w półfinale dolnej drabinki z MAD Lions już jutro o 12:00. G2 zmierzy się z wygranym spotkania Liquid vs. Evil Geniuses również jutro, ale o 19:00.