IEM Katowice 2020: Fnatic zagra w finale górnej drabinki grupy A.

Można powiedzieć, że losowanie par ćwierćfinałowych grupy A było fartowne dla zawodników fnatic gdyż trafili w pierwszym meczu na Renegades. Jednak możemy mówić, że wygrana na Renegades nie była dziełem losowania, a tym bardziej, że fnatic nie potrafi walczyć z najlepszymi ekipami na świecie, po meczu na Natus Vincere ekipa ze Szwecji udowodniła, że nadal jest w stanie walczyć o najwyższe trofea, a tym bardziej o IEM Katowice. Natus Vincere w drodze do tego półfinału przeszło trochę trudniejszą drogę gdyż musieli pokonać FaZe.

Pierwsza mapa to Dust2, mapa ta została wybrana przez Natus Vincere. Zawodnicy Rosyjskiej organizacji rozpoczną po stronie terrorystów. Jak się okazało pierwsza połowa meczu nie była dla nich udana. W pierwszej części meczu udało im się zdobyć pięć rund na piętnaście możliwych. Zmiana stron i będziemy mogli oglądać fnatic po stronie atakującej. Szwedzi natomiast pokazali solidnego cs’a w ataku w przeciwieństwie do Natus Vincere. Ostatecznie mapa zakończyła się jednostronnym zwycięstwem fnatic wynikiem 16:7.

Fnatic 16:7 Na'Vi (Dust2, pick Na'Vi)

Kolejna mapa to wybór fnatic i szansa na zamknięcie spotkania wynikiem 2:0 w mapach. Na mapie de_inferno zawodnicy Rosyjskiej organizacji rozpoczną po stronie antyterrorystów. Bardzo dobra strona atakujących w wykonaniu Szwedów. Prowadzą do przerwy wynikiem 8:7. Jeśli to wykorzystają to będziemy mieli jednostronny wynik również na drugiej mapie. Tak się na szczęście nie stało, Natus Vincere w porę sie obudziło i zdołało wygrać o jedną rundę więcej niż fnatic w pierwszej połowie i ostatecznie mapa numer dwa zakończyła się zwycięstwem Natus Vincere wynikiem 16:14.

Fnatic 14:16 Na'Vi (Inferno, pick Fnatic)

Ostatnią i decydującą mapą tego pojedynku będzie Mirage. Natus Vincere rozpocznie po stronie antyterrorystów, fnatic stanie po stronie terrorystów. Dobra pierwsza część mapy w wykonaniu zawodników Rosyjskiej formacji, prowadzą do przerwy wynikiem 10:5. Natus Vincere w drugiej połowie po stronie atakującej zaprzepaścili szanse na wygranie tego meczu i ostatecznie zdołali wygrać tylko dwie rundy oddając przy tym jedenaście. Takim sposobem fnatic zagra w finale.

Fnatic 16:12 Na'Vi (Mirage, decider)

Fnatic już w czwartek o godzinie 19:00 podejmie Astralis w finale górnej drabinki. Wygrany tego meczu znajdzie się w półfinałach, a przegrany będzie startował z ćwierćfinału.

Natus Vincere zmierzy się jutro o 15:30 z Ninjas In Pyjamas. Wygrany tego meczu będzie walczył o miejsce w fazie pucharowej w finale dolnej drabinki, natomiast przegrany pożegna się z turniejem.