IEM Katowice 2020: Cloud9 pierwszą drużyną która odpada z turnieju.

IEM Katowice 2020 - grupa A: Cloud9 odpada z turnieju. Ninjas In Pyjamas gra dalej.

Cloud9 w swoim meczu otwierającym na turnieju w Katowicach grało na Astralis czyli na faworyta tych rozgrywek. Jak się okazało przegrali ten mecz podobnie jak Ninjas In Pyjamas które grało na Vitality. Obie drużyny w pierwszej rundzie zagrały dwie mapy. Mecz Ninjas In Pyjamas vs. Cloud9 to mecz ostatniej szansy dla obu zespołów, wygrany awansuje dalej a przegrany pożegna się z turniejem.

Pierwsza mapa w tym pojedynku to Overpass który został wybrany przez zawodników Cloud9. Szwedzi rozpoczną po stronie antyterrorystów, natomiast po stronie terrorystów zasiądą zawodnicy Amerykańskiej formacji. Po pierwszej połowie mamy wynik jakiego nikt się nie spodziewał. Spodziewaliśmy się tutaj wyrównanej walki, wielu emocji, a tymczasem Ninjas In Pyjamas zdominowało pierwszą połowę wynikiem 14:1. W drugiej połowie oddali zaledwie jedną rundę i takim sposobem prowadzą 1-0 w mapach.

NIP 16:2 Cloud9 (Overpass, pick C9)

Vertigo to pick Ninjas In Pyjamas, a więc szansa na zakończenie tego pojedynku w dwóch mapach. Szwedzi rozpoczną po stronie terrorystów. Po pierwszej połowie zaprezentowali solidną stronę atakującą, wygrali dwanaście rund. Cloud9 w drugiej połowie pokazało nam lepszego cs’a niż w pierwszej części spotkania, ale niestety to nie wystarczyło żebyśmy zobaczyli w tym meczu chociaż trzecią mapę.

NIP 16:9 Cloud9 (Vertigo, pick NIP)

Ninjas In Pyjamas zagra z wygranym meczu FaZe vs. Renegades jutro o godzinie 15:30.