IEM Katowice 2020: Astralis w finale górnej drabinki grupy A.

Astralis w półfinale grupy A pokonało Vitality i zagra w finale górnej drabinki.

Wygrany górnej drabinki będzie rozstawiony w półfinale turnieju, natomiast przegrany zagra w ćwierćfinale. Astralis zmierzy się z zwycięzcom spotkania Natus Vincere vs. fnatic. Przed tym pokonali Vitality 2-0 w mapach aby znaleźć się w takowych finałach. Turniej wchodzi w decydującą fazę, aż szkoda, że nie jest to turniej rangi MAJOR.

Pierwsza mapa to Overpass, została wybrana przez ekipę z Danii. Astralis rozpocznie po stronie antyterrorystów. Pierwsza połowa na ich korzyść, prowadzą wynikiem 9:6. Bardzo ważną rolę na tej mapie odegra runda pistoletowa w drugiej części spotkania. Astralis w drugiej połowie zaprezentowało się równie dobrze jak w pierwszej i to oni prowadzą 1-0 w mapach.

Astralis 16:9 Vitality (Overpass, pick Vitality)

Kolejna mapa w tym pojedynku to Vertigo która została wybrana przez zawodników Astralis. Vitality rozpocznie po stronie antyterrorystów w pierwszej połowie. Dobra strona broniąca w ich wykonaniu i mamy prowadzenie 9:6 do przerwy. Astralis pokazało w drugiej połowie również dobrą stronę broniącą i ostatecznie będziemy mieli dogrywki w tym spotkaniu. Po dwóch dogrywkach oglądamy wynik 22:19 dla Duńskiej formacji i to oni powalczą o półfinał już w czwartek.

Astralis 22:19 Vitality (Vertigo, pick Astralis)

Astralis już w czwartek o 15:30 zmierzy się z fnatic lub Natus Vincere. Natomiast Vitality powalczy jutro o 19:00 z FaZe o finał dolnej drabinki.