Evil Geniuses odpada z IEM Katowice 2020.

IEM Katowice 2020: 100Thieves wygrywa z Evil Geniuses i zagra w finale dolnej drabinki.

Dziś od godziny 12:00 mogliśmy oglądać mecz Evil Geniuses vs. 100Thieves. Mecz był zacięty, a na trzech mapach padały takie same wyniki, różniły się jedynie mapy oraz wyniki do przerwy. Przegrany tego meczu odpadał z turnieju. Zacznijmy od mapy Inferno, która została wybrana przez zawodników 100Thieves. Rozpoczęli dobrze w pierwszej połowie po stronie terrorystów, do przerwy widniał wynik 10:5 dla terrorystów. Zmiana stron i będziemy mogli oglądać EG po stronie atakującej. Oddali zaledwie dwie rundy, wygrywając przy tym jedenaście i mapa numer jeden wędruje na konto Evil Geniuses.

Inferno, 16:12 dla Evil Geniuses

Kolejna mapa to wybór EG, teorytycznie powinni mieć łatwiej, bo w końcu ich pick. W pierwszej połowie to 100Thieves stanie po stronie antyterrorystów. Do przerwy widnieje wynik 12:3 dla 100Thieves. W drugiej połowie na szczęście EG się obudziło w pewnym stopniu, ale nie do końca gdyż ostatecznie mapę przegrali wynikiem 16:12.

Nuke, 16:12 dla 100Thieves

Ostatnią i decydującą mapą będzie Dust2. 100Thieves w pierwszej połowie rozpocznie po stronie antyterrorystów. EG prowadzi do przerwy wynikiem 8:7. W drugiej połowie wygrali zaledwie cztery rundy, oddając przy tym dziewięć.

Dust2, 16:12 dla 100Thieves

100Thieves zagra w finale grupy B przeciwko Mousesports już dzisiaj o godzinie 19:00.