AVEZ Esport poleci do Los Angeles.

AVEZ w zamkniętych kwalifikacjach do FLASHPOINT zaprezentowało wysoki poziom umiejętności indywidualnych jak i taktycznych, każdemu Polakowi który oglądał ten mecz musiała się podobać gra naszych rodaków, chociaż na pewno nie wszystkie rundy. Najbardziej emocjonującym meczem był zdecydowanie mecz półfinałowy na Winstrike którego po trzech mapach udało się wygrać.

AVEZ stale prezentuje stabilną formę czy to w otwartych kwalifikacjach czy w zamkniętych, inaczej jednak jest kiedy mierzą się na turnieju offline. Jeśli zawodnikom z Polski uda się wygrać na SKADE będą oni brali udział w globalnych kwalifikacjach do ligi FLASHPOINT.

“Underdog” wygrywa z Hellraisers

Był to pierwszy mecz AVEZ w zamkniętych kwalifikacjach do FLASHPOINT, tak samo jak pierwszy mecz pozostałych drużyn gdyż była to pierwsza runda. AVEZ już na pierwszej mapie prezentowało dobrą formę w pierwszej połowie którą na overpassie wygrali wynikiem 9:6, a mapa zakończyła się zwycięstwem AVEZ 16:10.

Druga mapa po dogrywkach niestety powędrowała na konto HellRaisers. Pomimo przegranej mapy naszym zdaniem AVEZ prezentowało lepszego cs’a na Vertigo które ostatecznie przegrali po dogrywce wynikiem 19:17.

Ostatnia i decydująca w tym meczu mapa to Inferno. Avez w pierwszej połowie rozpocznie po stronie broniącej. Bardzo dobra strona broniąca w ich wykonaniu, po pierwszej połowie mamy wynik 10:5. W drugiej połowie po stronie terrorystów wygrali sześć rund i ostatecznie to oni przechodzą do kolejnego meczu – meczu wygranych.

[sc name=”reklama”]

AVEZ vs. Salamander, tym razem Avez faworytem

AVEZ w tym meczu jest faworytem, ale nie zawsze faworyt wygrywa o czym może świadczyć poprzedni mecz z udziałem AVEZ i Hellraisers. W tym pojedynku potrzebowaliśmy trzech map na wyłonienie zwycięzcy.

Pierwsza mapa to Train, wybrana przez zawodników Salamander, którzy rozpoczną po stronie broniącej. Po pierwszej połowie mamy wynik 10:5 dla Salamander. Warto dodać, że grali po stronie terrorystów więc teorytycznie druga połowa powinna być dla nich łatwiejsza. Tak nie było, chociaż udało im się zwyciężyć na pierwszej mapie wynikiem 16:14.

Train 16:14 dla Salamander

Druga mapa to Nuke który został wybrany przez zawodników AVEZ które rozpocznie w pierwszej połowie grę po stronie terrorystów. Bardzo dobra strona, AVEZ prowadzi 9:6 po pierwszej połowie, zmiana stron i będziemy mogli ich oglądać po stronie broniącej. W drugiej połowie oddali zaledwie dwie rundy inkasując przy tym siedem i AVEZ wyrównuje, mamy 1-1 w mapach.

Nuke 16:8 dla AVEZ

Decydująca i zarazem ostatnia mapa to Overpass. Salamander rozpocznie po stronie broniącej. Po pierwszej połowie to właśnie ekipa rywali ośmiorniczek prowadzi wynikiem 9:6. Dobry comeback i w drugiej połowie to AVEZ wygrało większość rund (10). To właśnie oni zagrają w kolejnym meczu drabinki wygranych.

Overpass 16:13 dla AVEZ

[sc name=”reklama1″]

AVEZ niszczy HAVU

AVEZ zniszczyło HAVU szybko na dwóch mapach i awansowało do półfinału górnej drabinki w której zmierzą się z Winstrike.

Vertigo czyli mapa wybrana przez ośmiorniczki. Pierwsza połowa i mamy AVEZ po stronie broniącej. Solidna strona antyterrorystów, wygrali dwanaście rund i przegrali zaledwie trzy. Zmiana stron i oglądamy AVEZ po stronie atakującej. Ośmiornice w drugiej połowie zdobyły cztery rundy oddając przy tym trzy co oczywiście oznacza wygraną AVEZ na pierwszej mapie wynikiem 16:6.

Vertigo 16:6 dla AVEZ

AVEZ na Trainie czyli mapie wybranej przez HAVU rozpocznie w pierwszej połowie po stronie terrorystów. Wygrali większość rund w pierwszej połowie, jak na Traina to wynik znakomity – wygrali dziewięć rund, tracąc przy tym sześć. Zmiana stron i będziemy mogli oglądać AVEZ po stronie broniącej. Strona broniąca równie solidna jak atakująca, wygrali siedem rund oddając przy tym cztery i to AVEZ zagra w półfinale z Winstrike.

Train 16:10 dla AVEZ

Avez w finale kwalifikacji.

AVEZ po męczących mapach pokonało Winstrike 2-1 w mapach i to ośmiornice zagrają w finale kwalifikacji, chociaż z początku mecz zapowiadał się inaczej.

Jednostronny Dust2, tak można by nazwać mapę wybraną przez Winstrike. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 12:3 dla Winstrike, kiedy to AVEZ grało po stronie terrorystów. W drugiej połowie wygrali zaledwie dwie rundy, a Winstrike dokończyło dzieła.

Dust2 16:5 dla Winstrike

Brawa dla zawodników AVEZ którzy po takim wyniku się nie poddali i po pierwszej połowie na mapie Train widniał wynik 12:3 dla AVEZ kiedy to grali po stronie broniącej. Zmiana stron i będziemy mogli oglądać AVEZ po stronie atakującej. W drugiej połowie oddali przeciwnikom zaledwie trzy rundy wygrywając przy tym cztery. Mamy remis 1-1 w mapach.

Train 16:6 dla AVEZ

Ostatnia i decydująca mapa to Vertigo. Mapę tą mogliśmy oglądać w poprzednim meczu AVEZ przeciwko HAVU, wtedy to AVEZ wygrało jednostronnie wynikiem 16:6. Ośmiornice rozpoczną pierwszą połowę jako terroryści. Po pierwszej połowie niestety mamy prowadzenie Winstrike wynikiem 9:6. AVEZ grało bardzo dobrze w ataku i ostatecznie wygrali rundę aż sześć rund więcej od Winstrike i to AVEZ zagra w finale kwalifikacji.

Vertigo 16:13 dla AVEZ

AVEZ zwycięża w finale górnej drabinki.

Pierwsza mapa w tym pojedynku to Inferno. Wybór SKADE. Po pierwszej połowie mamy wynik jednostronny niestety na korzyść Skade którzy po pierwszej połowie prowadzą wynikiem 12:3. W drugiej połowie Avez zdobyło zaledwie sześć rund i niestety Skade prowadzi 1-0 w mapach.

INFERNO 16:9  dla Skade

Wyrównanie w mapach 1-1.

Kolejna mapa to wybór Avez. Na nuke’u rozpoczną po stronie antyterrorystów w pierwszej połowie. Bardzo dobry wynik Avez po pierwszych piętnastu rundach. Polacy prowadzą wynikiem 13:2. Zmiana stron i możemy oglądać ataki Avez. Avez oddało siedem rund inkasując przy tym trzy.

Nuke 16:9 dla Avez

Ostatnią i decydującą mapą w tym pojedynku będzie Train na którym Avez w pierwszej połowie rozpocznie po stronie broniącej. Po pierwszej połowie mamy wynik 9:6 dla Avez. Zmiana stron i oglądamy defensywę SKADE. Polacy po stronie atakującej wygrali siedem rund oddając przy tym trzy i takim sposobem Avez awansuje do globalnych kwalifikacji które odbędą się w Los Angeles.

Train 16:9 dla Avez